Výhody machových stien BEMOSS® - BEMOSS

Výhody machových stien BEMOSS®

Vitajte na našej stránke, kde sa dozviete všetko o výhodách a kráse machových stien. V BEMOSS® sme nadšení z vnášania prírodného sveta do vášho domova alebo kancelárie pomocou našich jedinečných a unikátnych bezúdržbových machových stien.

Machové steny sú jedinečným a krásnym spôsobom, ako priniesť prírodný svet do vášho domova alebo kancelárie. Okrem estetického vzhľadu majú machové steny aj množstvo výhod a zdravotných benefitov, ktoré z nich robia príťažlivú voľbu pre interiérový dizajn.

Hlavné výhody machových stien.

Mach je prirodzený ukazovateľ vlhkosti prostredia

Jednou z najväčších výhod machových stien je ich schopnosť reagovať na vlhkosť okolitého prostredia. Machy sú prirodzené čističe vzduchu a môžu absorbovať vlhkosť z prostredia a uvoľňovať ju do ovzdušia, ak je v interiéri sucho, čím vytvárajú sviežejšie a čistejšie prostredie. To môže byť výhodné najmä v priestoroch, kde je zlá kvalita vzduchu a nízka vlhkosť vzduchu, ako napríklad v husto obývaných mestách alebo v budovách so slabým vetraním. Sú prirodzeným ukazovateľom vlhkosti, ktorej sa prispôsobujú a svojim stvrdnutím jasne dávajú najavo, že vlhkosť v interiéri klesla pod zdraviu prospešné hodnoty. Po obnovení hladiny vlhkosti sa ich mäkký dotyk znova navráti.

Mach je prirodzený izolant ako tepelný, tak aj zvukový

Ďalšou výhodou machových stien je ich schopnosť poskytnúť izoláciu. Pretože machy dobre zadržiavajú vlhkosť, môžu pomôcť regulovať teplotu a znížiť tepelné straty. To môže pomôcť znížiť náklady na vykurovanie a chladenie, vďaka čomu sú machové steny energeticky efektívnou voľbou pre interiérový dizajn.

Machové steny môžu mať pozitívny vplyv aj na hladinu hluku. Pretože machy dobre pohlcujú zvuk, machová stena môže pomôcť znížiť ozvenu a vytvoriť pokojnejšie a tichšie prostredie. Táto vlastnosť môže byť výhodné najmä v priestoroch, kde je veľa hluku, ako napríklad v otvorených kanceláriách, vstupných halách alebo v domácnostiach s podlahami z tvrdého dreva alebo dlažby.

Mach je stabilizovaný a preto je absolútne bezúdržbový

Všetky naše druhy machov a rastlín prešli procesom stabilizácie, ktorý im zaručuje dlhodobú trvácnosť bez výrazných zmien farieb, tvarov a kvality. Mach je stabilizovaný prostredníctvom špeciálnych zmesí glycerínu, solí a farbív, všetky tieto komponenty sú prísne kontrolované a spĺňajú normy, ktoré ich určujú do skupiny nezávadných pre človeka a celkové prostredie. Všetky tieto faktory Vám prinášajú prírodný produkt, nezávadný pre Vaše zdravie, z ktorého sa budete tešiť dlhé roky bez potreby zalievania, hnojenia a dokonca aj bez potreby akéhokoľvek denného svetla.

Tieto vlastnosti robia z našich produktov dokonalé riešenie pre všetky typy interiérov a využití, či už ide o domácnosť, ktorá si chce skrášliť tmavú chodbu, kde rastliny neprosperujú alebo ide o komerčné priestory, kde z dlhodobého hľadiska nie je možné zaručiť kontinuálnu starostlivosť o živé rastliny.

Bezúdržbovosť našich produktov takisto efektívne šetrí náklady, nakoľko nie je potrebná žiadna predpríprava steny ako pri živých stenách. Tu je navyše aj riziko poškodenia stavby, ak by bola inštalácia vodovodných potrubí uskutočnená neodborne a voda by začala unikať. Naše steny nepotrebujú vodu, špeciálne osvetľovanie, hnojenie, údržbu konštrukcie, projektové riešenia vodovodných potrubí, statické posudky atď, čo tiež šetrí financie a hlavne čas.

Mach je hypoalergénny

Neobsahuje žiadne alergény

Mach odpudzuje nečistoty

Vďaka spôsobu stabilizácie získal mach antistatické vlastnosti, ktoré prirodzene odpudzujú nečistoty

Mach je prírodný a autentický

100% prírodný materiál z lesov

Okrem týchto praktických výhod môžu mať machové steny aj pozitívne účinky na duševné zdravie. Ukázalo sa, že prítomnosť rastlín znižuje stres a zlepšuje náladu a machové steny môžu poskytnúť upokojujúcu, prirodzenú prítomnosť v priestore.

Celkovo sú machové steny jedinečným a krásnym spôsobom, ako vylepšiť interiér vášho domova alebo kancelárie. Okrem estetickej príťažlivosti môžu poskytnúť aj celý rad praktických a zdravotných výhod. Či už chcete zlepšiť kvalitu ovzdušia, znížiť hladinu hluku alebo jednoducho dodať vášmu priestoru nádych prírody, machové steny sú skvelou voľbou.

Naše machové steny sú starostlivo vyrobené s použitím rôznych machov a iných rastlín, čím vytvárajú živú a energickú stenu, ktorá dodá nádych prírody každému priestoru. Okrem svojej krásy majú machové steny mnoho praktických výhod, ako je zlepšenie kvality vzduchu, zabezpečenie izolácie a zníženie hladiny hluku.

Ponúkame celý rad produktových riešení a machových stien, od malých, stolových machových dekorácií až po veľké inštalácie veľkosti celých stien. Ponúkame aj inštalačné služby, vďaka čomu môžete mať svoju machovú stenu v krátkom čase odborne nainštalovanú vo svojom interiéri.

Preskúmajte našu webovú stránku, kde sa dozviete viac o výhodách machových stien. Pozrite si príklady našej práce a zistite, ako si zaobstarať vlastnú machovú stenu a ako sa o ňu starať.

Na akékoľvek otázky vám vždy radi odpovieme, preto nás neváhajte kontaktovať.

Ďakujeme za návštevu BEMOSS® – tešíme sa, že vám pomôžeme priniesť krásu prírody do vášho priestoru.

Máte záujem o naše produkty alebo služby? Zavolajte nám alebo zanechajte správu

bemoss uvod machove steny