Machová stena na mieru - BEMOSS

Poradíme vám

Kontaktujte nás
logo

Získajte cenovú ponuku na vlastnú machovú stenu ešte dnes

Jedinečné steny z machu

zelená stena so zrkadlom a svetlami a rastlina visiaca na stene za ňou a svietidlo v strede, environmentálne umenie , machovy obraz, stabilizovany mach, machová stena, machová dekorácia

Machové steny na mieru

Skvelo zapadnú do každej modernej kancelárie či domácnosti. Schopnosť machu obohatiť vnútorné priestory identickým prírodným prvkom umenia oceňujú aj najviac rešpektovaní dizajnéri a architekti. Jeho obrovskou výhodou je fakt, že je takmer bezúdržbový.

Tieto stabilizované rastliny pochádzajú z krajín Južnej Ameriky a tvoria našu lesnú kolekciu prinášajúci neuveriteľne autentický efekt zelenej steny. Vďaka inovatívnemu konceptu vertikálneho záhradníctva Bemoss vstúpite do skutočného sveta dizajnu rastlín. Ponorte sa do srdca 100% prírodnej atmosféry a pocíťte jej uspokojujúci účinok.


zväzok zelených rastlín na bielom pozadí s bielym pozadím za ním a bielym pozadím za ním machovy obraz, stabilizovany mach, machová stena, machová dekorácia

Lišajník

Odborne nazývaný „CLADONIA STELLARIS“ alebo bežne len „Reindeer moss“ rastie v severoeurópskych lesoch, kde ho výhradne ručne zbierajú miestni obyvatelia. Všetko prebieha tradičným spôsobom s výrazným rešpektom smerom k životnému prostrediu.

Táto symbióza medzi hubami a riasami, ktorej zber a spracovanie ponúka jedinečnú možnosť zamestnať členov miestnych vidieckych komunít si vďaka špeciálnym postupom zachováva svoj tvar, farbu aj štruktúru.

Lišajník ukazuje svoju prirodzenú nádheru na obrazoch ale aj veľkých plochách stien. Využíva sa výhradne v interiéri a ak dodržíte minimálnu 40% vlhkosť, svoje estetické aj upokojujúce vlastnosti bude naplno ponúkať dlhé roky. Na rozdiel od iných rastlín nevyžaduje žiadnu údržbu, dokonca ani dostatok svetla či vodu. Obávať sa nemusíte ani žiadnych toxických látok. Jedinečné tvary, rozmanitosť farieb a akustické vlastnosti ponúkajú nekonečné možnosti dizajnového využitia. Tento mäkký a pružný mach dokonale ladí s modernými materiálmi a je symbolom inovatívneho ekologického myslenia. Dostupné v rôznych farebných prevedeniach.


Základné farby

Forest green
Green
Lime
Medium green
Natural

Ďalšie farby

Atumn
Black
Erica
Red
Ice blue
Yellow
Limon
Pink
Brown
Mint
Purple
Peach
Mango
Royal blue
Anthrazit
Siena
Erica L
Classic Blue
Levander Blue
Pacific green
Aubergine
Olive
zelená rastlina s bielym pozadím a biele pozadie so zelenou rastlinou v strede obrázku, ekologické umenie , machovy obraz, stabilizovany mach, machová stena, machová dekorácia

Flatmoss

Flatmoss je plochý stabilizovaný mach, ktorý v interiéri dokáže vytvoriť mimoriadne autentickú zelenú stenu.

Skvele sa kombinuje s Bolmossom. Tento vysokokvalitný stabilizovaný mach sa ručne zbiera vo francúzskych lesoch. Dokonale ladí s dizajnom moderných machových stien. Jeho príjemná štruktúra a priaznivá cena je veľmi vhodná kombinácia na pokrytie veľkých plôch stien či obrazov.


Flatmoss & Bolmoss

Flatmoss (plochý) stabilizovaný mach sa zvyčajne používa ako podklad pre zelenú stenu z rastlín alebo ako vynikajúca kombinácia s druhom Bolmoss (kopčekový).

Ručne zozbieraný vo francúzskych lesoch sa tento mach najlepšej kvality dokonale zhoduje s dizajnom moderných machových stien. Pri vytváraní stien typu Flatmoss&Bolmoss sa tieto dva druhy kombinujú v ľubovolnom pomere podľa požiadaviek klienta a tým vzniká nespočet možností ako vytvoriť výrazne 3D pôsobiace plochy stien či obrazov. Vytvárame dva farebné dizajny a to Flatmoss&Bolmoss Light green a Natural green .


Bolmoss

Bolmoss, s 3D efektom zelenej steny, prináša farbu a textúru do akéhokoľvek priestoru.

Ručne zozbierané guličky machu najlepšej kvality zo Škandinávskych lesov prinesú zelený životný štýl do vášho priestoru. Bolmoss je pestovaný trvalo udržatelným spôsobom pod dohľadom štátu a stabilizovaný pomocou metódy šetrnej k prírode. K dispozícii v dvoch farbách Light green a Natural green . Farba, ktorá sa určuje počas fázy stabilizácie neobsahuje žiadne škodlivé toxické látky. Mierne odchýlky odtieňu farby sú znakom prírodného pôvodu machu, nie vadou výrobku. Hrúbka machu s podkladom 50-80mm. Ako jediný výrobca ponúkame UV odolný Bolmoss s výrazne dlhšou životnosťou.


tri malé zelené rastliny na bielom pozadí s bielym pozadím za nimi a bielym pozadím za nimi, ekologické umenie , machovy obraz, stabilizovany mach, machová stena, machová dekorácia

Siberian moss

Tento druh machu kombinuje vlastnosti jeho dvoch veľmi obľúbených prevedení – machu Bolmoss a Flatmoss.

Vzácne druhy stabilizovaných materiálov vytvárajú svojim prevažne vypuklým tvarom na stenách či obrazoch zaujímavú štruktúru. Pri využití osvetlenia LED svetlom dostane vaša stena ďalšiu jedinečnú vrstvu vzhľadu. Siberian je mach tvorený väčšími a menšími kúskami s dlhšími chĺpkami. Pozrite si machový obraz Siberian moss .


list papradia a konár s listami na ňom machovy obraz, stabilizovany mach, machová stena, machová dekorácia

Stabilizované rastliny

Pochádzajú z krajín Južnej Ameriky. Vďaka ich konzervácii ako maximálne ekologického procesu sa v nich nahradí vlaha prirodzeným konzervantom.

Takto si dokážu zachovať svoju sviežosť a pružnosť bez akejkoľvek údržby. Zbierajú sa v optimálnych podmienkach s ohľadom na životné prostredie a ich prirodzený proces obnovy. Kolekcia stabilizovaných rastlín Bemoss sa hodí do každého interiéru, bez ohľadu na jeho povahu. Vytvára jedinečný osobný dizajn ktorý bude neustále priťahovať váš zrak. 100% prírodná atmosféra umožní rýchlo pocítiť jej upokojujúce účinky.


Ortho

Je jedinečný dizajn od BEMOSS® . Pri jeho tvorení sme spojili to najlepšie z viacerých druhov machov.

Lišajník a jeho veľkou paletou farieb sme spojili s machom Flatmoss a mierne dolaďujeme aj machom Bolmoss. Steny ORTHO sú úžasné prírodné machové steny, ktorých dizajn láka pohľady. Na takéto steny sa vydržíme pozerať hodiny a stále na nich nájdete niečo nové čo ste pred tým nevideli. Prírodné tvary ktoré rastú pod našimi usilovnými rukami, šikovne dopĺňame viacerými farbami, machmi a prechodmi výšok. ORTHO steny je možné tvoriť v rôznych odtieňoch, tak aby sme pre vás vytvorili dizajn s ktorým budete maximálne spokojní.


Moss Wall Art

Moss Wall Art je unikátny spôsob tvorby stien kde pracujeme s líniami a hráme sa s ľudským okom a jeho schopnosťami ako vníma obraz.

Pri tvorbe stien používame spojenie podkladového dreva a machu. Najčastejšou farbou podkladu je biela ale je možné použiť aj iné kontrastné farby. Tento dizajn vieme tvoriť z množstva obrázkov. Vy nám pošlete váš nápad/váš obrázok ktorý by ste si želali premeniť na machovú stenu a my ho graficky upravíme tak, aby sme docielili daný dizajn Moss Wall Art. Obrázok môže byť niečo čo je vám obľúbené, niečo čo vás či vašu spoločnosť vystihuje alebo niečo čo chcete o sebe svetu a vašim klientom povedať.


čierne pozadie s hodinami a hodinovou vežou uprostred machovy obraz, stabilizovany mach, machová stena, machová dekorácia
čierne pozadie s hodinami a hodinovou vežou uprostred, , , , machovy obraz, stabilizovany mach, machová stena, machová dekorácia
čierne pozadie s hodinami a hodinovou vežou uprostred, , , , machovy obraz, stabilizovany mach, machová stena, machová dekorácia
čierne pozadie s hodinami a hodinovou vežou uprostred, , , , machovy obraz, stabilizovany mach, machová stena, machová dekorácia
čiernobiela fotografia slova samsung na modrom pozadí s bielym rámom s nápisom samsung machovy obraz, stabilizovany mach, machová stena, machová dekorácia
čierne pozadie s hodinami a hodinovou vežou uprostred, , , , machovy obraz, stabilizovany mach, machová stena, machová dekorácia